Informacje o działalności przedszkola "Katarzynka" w Świętej Katarzynie

Zapewniamy fachową opiekę nad dziećmi w najważniejszym okresie ich życia. Zajęcia odbywają się w przestronnych, komfortowo urządzonych salach, wyposażonych w niezbędne sprzęty i pomocy dydaktyczne. Dużą wagę przykładamy do współpracy z rodzicami.

Organizujemy różnego rodzaju imprezy okolicznościowe – takie jak: urodziny, Dzień Babci, Dzień Dziadka. Maluchy uczestniczą w wycieczkach i koncertach oraz spotkaniach z ciekawymi ludźmi. W naszym przedszkolu dzieci nigdy się nie nudzą!

Zapraszamy do kontaktu!

korytarz
katarzynka
sala-przedszkolna
szatnia

Nasza kadra

Kadrę pedagogiczną „Katarzynki” stanowi zespół wykształconych, kreatywnych, pełnych pasji i ciepła nauczycieli, dbających o przyjazną atmosferę. Dzięki stałej współpracy nauczycieli ze specjalistami, zapewniamy dzieciom najwyższą jakość opieki
Wychowawca w naszym przedszkolu potrafi patrzeć, słuchać, obserwować dziecko w zabawie i aranżować zajęcia edukacyjne tak, aby każde dziecko miało przestrzeń do zaprezentowania własnego, niepowtarzalnego sposobu myślenia, uspołecznienia oraz samodzielności w rozstrzyganiu różnych sytuacji.

W każdej grupie pracuje dwóch wychowawców, którzy:

• posiadają bardzo dobry kontakt z dziećmi,
  • dostrzegają i rozumieją ich potrzeby,
  • w swojej pracy, wykorzystują najnowsze koncepcje i metody, które gwarantują opiekę, edukację i wychowanie dzieci na wysokim poziomie.

Psycholog

Psycholog w naszej „Katarzynce” dba o rozwój emocjonalny i społeczny, ustala strefy najbliższego rozwoju każdego dziecka, uczy odczytywać emocje swoje i innych, podpowiada jak radzić sobie w sytuacjach trudnych i pokonywać trudności. Prowadzi zajęcia indywidualne oraz grupowe związane z psychoedukacją i rozwijaniem u dzieci kompetencji emocjonalno-społecznych. W pracy z podopiecznymi kieruję się indywidualnym podejściem, uwzględniając potrzeby i możliwości dziecka. Bardzo ważne jest dla mnie, zbudowanie atmosfery pełnej zaufania i poczucia bezpieczeństwa, oraz kształtowanie w dzieciach postawy samodzielności oraz wiary we własne możliwości.

Logopeda

Logopeda w „Katarzynce” czuwa nad prawidłowym rozwojem komunikacji dziecka. Diagnozuje zaburzenia mowy oraz koryguje wady wymowy. Od jakości komunikacji zależy bardzo wiele, dlatego stawiamy na indywidualizowanie metod i oddziaływań do potrzeb każdego przedszkolaka. Logopeda prowadzi również zajęcia profilaktyczne dla małych grupkach, kształtując poprawne nawyki w sytuacji mówienia, proponując ćwiczenia usprawniające aparat artykulacyjny, kształtujące prawidłowy tor oddychania i połykania oraz rozwijające słuch fonematyczny.

Terapeuta integracji sensorycznej

Terapeuta integracji sensorycznej prowadzi w naszym przedszkolu zajęcia z wykorzystaniem metod terapii integracji sensorycznej, mających na celu pomoc dzieciom z zaburzoną lub zbyt wolną rozwijającą się umiejętnością integracji bodźców sensorycznych. Nowo powstała sala ze sprzętem terapeutycznym pozwala na prowadzenie zajęć poprawiających powszednie funkcjonowanie maluchów, przez co zyskują one zdolność do lepszego radzenia sobie z codziennymi wyzwaniami sensorycznymi.

koniczyna w dłoni

Kadra przedszkola