Pszczółki

dziecko w trawie stoiNasza grupa liczy 24 dzieci. Praca wychowawczo-dydaktyczna prowadzona jest w oparciu o podstawę programową wychowania przedszkolnego i program „Planeta dzieci. Prawda, dobro, piękno w świecie wartości”- program wydawnictwa WSiP, autorstwa Jolanty Wasilewskiej. Ma on na celu, wspieranie dziecka w czterech sferach jego rozwoju: fizycznej, społecznej, emocjonalnej i poznawczej.

W naszej pracy kładziemy szczególny nacisk, na naukę samodzielności, umiejętności radzenia sobie w sytuacjach trudnych, przestrzeganie zasad zgodnego życia oraz kulturalną
komunikację. Staramy się wspólnie rozwiązywać konflikty, kierując się zasadą dobrej współpracy, szacunku i akceptacji drugiego człowieka.

W trosce o prawidłowy rozwój psychoruchowy oraz przebieg wychowania i kształcenia - w ciągu dnia, znajdujemy czas i miejsce, zarówno na zabawę jak i naukę. Dzieci spędzają czas w ogrodzie przedszkolnym lub na spacerach,  biorą udział w  różnego rodzaju zajęciach dydaktycznych, plastycznych z elementami sensoplastyki, a także ruchowych. Część czasu przeznaczamy na czynności opiekuńcze, samoobsługowe i organizacyjne, a także pomoc psychologiczno-pedagogiczną. Poznajemy literaturę dziecięcą, nowe literki i cyferki, a także uczymy się wielu piosenek oraz wierszyków.