Żabki

dwoje dzieciGrupa żabek liczy 25 dzieci. Dzieci z naszej grupy są pełne energii, ciekawy świata, dlatego też działania naszej grupie są bardzo urozmaicone, kładziemy nacisk na wspieranie całościowego rozwoju dziecka. Żabki uczą się zasad współżycia w grupie, doskonalenia samodzielności oraz kształtowanie codziennych nawyków Higienicznych.

Praca wychowawczo-dydaktyczna prowadzona jest na podstawie programu przedszkolnego, Planeta dzieci. Prawda, dobra, piękno w świecie wartości’’- wydawnictwo  WSiP autorstwa Jolanty Wasilewskiej. Ma on za zadanie wspierać dziecko w 4 strefach rozwojowych: fizycznej, emocjonalnej, społecznej i poznawczej.

Pociechy chętnie wykonują prace plastyczne z różnych materiałów oraz różnymi technikami. Dużo radości sprawiają żabkom  zabawy ruchowe w sali jak i w ogrodzie przedszkolnym. Dzieci uczestniczą w zajęciach: rytmiki, języka angielskiego oraz TUS. Każdy dzień to dla maluchów nowe wyzwania i doświadczenia. Naszym celem jest uśmiech, radość i dobre samopoczucie dzieci.